Haberler 19 MAYIS ATATÜRK´ Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK´ Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk´ ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

19 mayıs19 mayıs19 mayıs19 mayıs19 mayıs Atatürk´ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde kutlandı. İlk olarak saat:09.00 de Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Şükrü Takım tarafından Atatürk Anıtına çelen sunma töreni yapıldı.

Saat:10.00 de Cumhuriyet Meydan´nda kutlamalarla devam etti. Burada saygı duruşu ve İstiiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Şükrü Takım açılış konuşmasını yaptı. Ticaret Lisesi öğrencisi Osman Davulcu ´´O Geliyor ´´ iismli şiiri okudu.Daha sonra Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hasan Tahal geçlik adına günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

 

Tavas Anadolu Öğretmen Lisesi müzik öğretmeni Adem Bala sazı eşliğinde Tavas Lisesi öğrencisi Feyza Büşra Yenal iki türkü söyledi.

 

Tavas Lisesi öğrencisi İsmail Karacan ve Kızılcabölük Yaşar Öncan Lisesi öğrencisi Osman Yur dan oluşan Özay Gönlüm canlı performasn grubu darbuka ve klarnet gösterisi yaptı.

 

19 mayıs Atatürk´ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramı´nın 94. yılı kutlamaları çerçevesinde ilçemiz genelinde ortaöğretim okulları arasında yapılan ´´ATATÜRK´ÜN GELECEĞİMİZDEN BEKLENTİLERİ ´´ konulu resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri verildi

 Yayın:20.05.2013 - Güncelleme:20.05.2013 - 13:49 - Görüntülenme:131