DENİZLİ TAVAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM TANITIM KAMPANYASI

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM TANITIM KAMPANYASI

  Mesleki ve teknik eğitimde yapılan değişikliklerin kamu oyu ile paylaşılması ve farkındalık oluşturulması için konu ile ilgili 2017/16 sayılı genelge ile düzenlenmesi öngörülen tanıtım kampanyası kapsamında ilçemizde, Müdürlüğümüzce hazırlanan bir dizi çalışma gerçekleştirilmiştir.Kampanya kapsamında öncelikle Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan bez afiş ve bilboard afişler,ilçe merkezinde halkın görebileceği işlek alanlara asılmıştır.Yine bu maksatla hazırlanan afiş ve broşürler okul panolarına asılmış, öğrencilerimizin rahatlıkla ulaşabilecekleri yerlere yapıştırılmıştır.

   Şube Müdürümüz Fatma YILIKOĞLu ve Mesleki Eğitim merkezi Müdürümüz Barış TURGUTOĞLu tarafından, Müdürlüğümüz toplantı salonunda ve okullarımızda velilerimiz ve Tavas halkına yönelik konunun önemine ilişkin detaylı  ve verimli bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir.Mesleki Eğitim Merkezi idareci ve öğretmenleri, İlçemizde bulunan mahallelere ziyaretler gerçekleştirmiş olup, kahvehane ve muhtarlık binalarında buluştukları vatandaşlarımıza mesleki eğitimin, öğrencilerimiz ve onların geleceğine yönelik sağlayacağı avantajlar ve erken yaşlarda meslek edinerek devam edecekleri mesleki eğitimin önemi konularında tatmin edici bilgiler sundular.

  Ayrıca Şube Müdürümüz Fatma YILIKOĞLU ve  Mesleki Eğitim Merkezi Müdürümüz Barış TURGUTOĞLU tarafından okullarımızda Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Gerek TEOG sınavı öncesinde gerekse sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra gerçekleştirilen toplantılarda mesleki ve teknik eğitimde yapılan değişiklikler ve bunların , bu alanı seçecek öğrencilere sağlayacağı avantajlar hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.Yine konu ile ilgili olarak İlçemiz rehber öğretmenleri ile bir toplantı düzenlenerek, kendilerinden yaklaşan tercih döneminde öğrencilerimizle birebir olarak bu konu üzerine görüşmeler yapmaları, onlara konuyu ayrıntıları ile aktarmaları ve öğrencierimizi aydınlatarak sağlıklı bir şekilde yönlendirmeleri istenmiştir.

   İlçe genelinde okul, mahalle ve merkezlerde yürütülen bu tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri hız kesmeden devam etmekte olup yeni eğitim öğretim dönemi başına kadar da bu konuda kamuoyu detaylı şekilde bilgilendirilmeye devam edilecektir.

Saygıyla duyrulur.

 

02-06-201702-06-201702-06-201702-06-201702-06-201702-06-201702-06-201702-06-2017

Samanlık mah Çayır Caddesi No72 Tavas/DENİZLİ - 02586132440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.